Szwagier-Kop

Ziemia

Przygotowanie terenu dookoła domu

Przygotowanie terenu dookoła domu

lukwascze 5, 20231 min read

Niwelacja terenu, dostawa ziemi przesiewanej, podbudowa pod kostkę z kruszywa betonowego o frakcji od 0-63mm. Wybrano 15cm na obszarze 800 m2, uzupełniliśmy ubytek 15t ziemi przesiewanej, podjazd został wybrany na 25cm i uzupełniopny kruszywem betonowym który jest świetnym podkładem pod…

Nasza firma oferuję dostawę ziemi do podniesienia lub wyrównania terenu oraz ziemię przesiewaną używanej na terenach zielonych. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj gleby na działce. W przypadku miękkiej gleby należy utwardzić ją przed budową domu, natomiast w przypadku twardej gleby np. gliny aby wymienić jej wierzchnią warstwę jeśli planujemy w tym miejscu ogród.

Różne rodzaje gleby, ziemi to:

Glina: gleby trudne w uprawie, ponieważ bardzo słabo przepuszczają powietrze i przepuszczają niewiele powietrza. Wilgoć powoduje, że tracą one jednorodność, a suchość powoduje twardość. Wiosną zwykle potrzebują czasu, aby się rozgrzać. Są gęste i bogate w składniki odżywcze.

Piasek: bardzo dobrze odprowadza wodę i dostarczają dużo powietrza do korzeni roślin. Piasek szybko się nagrzewają wiosną, ale ma tendencję do zbyt wczesnego wysychania, a składniki odżywcze uciekają bardzo szybko. Aby sprawdzić, czy gleba jest bogata w piasek, należy sprawdzić, czy po naciśnięciu palcami wyczuwa się szorstkie cząstki piasku.

Cieno: posiada cząstki o wielkości pośredniej między piaskiem a gliną. Lepkie i ciężkie, często trudne w uprawie. Aby poprawić jego jakość, należy zastosować duże ilości materiału próchnicznego.

Marl: ten typ jest idealny dla każdego ogrodnika. Jest wynikiem mieszanki gliny, mułu, piasku, materii organicznej i składników odżywczych. Zatrzymuje wilgoć i składniki odżywcze oraz bardzo dobrze drenuje.

Turba: jest utworzona przez częściowo rozłożoną materię organiczną. Te gleby są zwykle kwaśne. Jego główną wadą jest trudność w osuszaniu. Budowa sztucznych form drenażowych poprawia ich jakość.

Aby móc prawidłowo uprawiać kwiaty w ogrodzie, niezbędna jest dobra znajomość gleby. Najpierw musisz wiedzieć, że jest to efekt działania sił organicznych na materiał, który nie jest organiczny. Na przykład dobrej jakości gleba musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby rośliny miały jak największe korzyści.

Zwykle nie mamy wpływu na to jaka gleba znajduje się na naszej działce, trudno będzie posiadać piękny zielony trawnik czy rabaty kwiatowe na terenie pełnym gliny czy piasku.

Call Now ButtonZadzwoń